Парламент скасував обов’язкове використання печаток

23.03.2017 народними депутатами України прийнято проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями (реєстр. № 4194). Таким чином, Верховна Рада України скасувала вимоги про обов’язкове використання печаток на документах.

Зокрема, в Господарського кодексу України передбачені такі зміни, а саме: використання суб’єктом господарювання є правом, а не обов’язком. Відбиток печатки не є обов’язковим реквізитом будь-якого документу. Відсутність відбитки печатки на документах не створює ніяких негативних юридичних наслідків.

В Цивільному кодексі України, Цивільному процесуальному кодексі України, Кодексі адміністративного судочинства України, Господарському процесуальному кодексі України та в інших законах України виключені слова, як завірені та засвідчені печаткою, з прикладенням печатки тощо.

Крім того, вводиться адміністративна відповідальність за вимагання проставлення печатки на документі. У зв’язку із чим статтю 166-23 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнено таким змістом:  «Стаття 166-23. Вимагання проставлення відбитку печатки на документі
Вимагання посадовою особою органу державної влади або органу місцевого самоврядування проставити відбиток печатки суб’єкта господарювання на документах, які їм подаються, або відмова приймати вказані документи у зв’язку з відсутністю відбитка печатки – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.». Тобто адміністративний  штраф становить 850-1700 гривень.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.