Pro bono

«Pro bono» (від лат. Pro bono publico «заради суспільного блага») – надання професійної допомоги благодійним, громадським та іншим некомерційним організаціям, а також приватним особам, які не можуть таку допомогу оплатити.

Pro bono часто трактується як форма благодійності або волонтерства, але це некорректно, тому що благодійність і волонтерство передбачає допомогу від будь-якої людини, незалежно від професійних якостей. Для pro bono характерною рисою є надання саме професійної допомоги. Також слід зазначити, що благодійна діяльність регулюється законом, в той час як pro bono ніяким чином не регламентується, що викликає іноді певні складнощі у правників.

Система надання юридичної допомоги малозабезпеченим громадянам / некомерційним організаціям Рro bono є таким собі компенсаторним механізмом для осіб, що потребують безоплатної допомоги, коли субсидируемая державою юридична допомога не охоплюють певних категорій осіб, які мають право на безкоштовну допомогу, і категорій справ, за якими вона може бути надана і оплачена з коштів бюджету.

Юридичні послуги Рro bono надаються безкоштовно і не включають в себе іншу благодійну діяльність, не пов’язану з безпосереднім застосуванням навичок юриста, зокрема фінансування різних програм і проектів, організація та проведення заходів, передача в дар речей або грошових коштів тощо.

Практика Рro bono широко поширена в США і Великобританії, в меншій мірі здійснюється в країнах континентальної Європи.
Практика Рro bono кілька років тому стала з’являтися і в Україні. Це пов’язано з тим, що юридичних фірм, які взяли практику Рro bono в якості одного з напрямків своєї діяльності, як і раніше не так багато, а також з тим, що ще дуже мало некомерційних організацій, які знають про таку можливість.

Адвокат Шатарська Таміли Назімівна реалізовуючи найкращі традиції Pro bono приймає на себе відповідальність в якісному надані юридичної безоплатної допомоги некомерційним організаціям та громадянам, переважно в тих справах, які мають суспільне значення.

Юридична допомога може мати різні форми реалізації: надання консультації, підготовка документів правового та процесуального характеру, представництво в судах та органах державної влади та місцевого самоврядування, підготовка проектів Законів та інших підзаконних актів, участь у ділових переговорах, заходах, зустрічах та медіапросторі, проведення семінарів та тренінгів тощо.

Чому пропоную послугу Pro bono? Для мене це можливість створювати таке суспільство, в якому  хочеться жити. А головне це зміцнення довіри суспільства до інституту адвокатури, підвищення культури взаємодопомоги,  ефективніше вирішення соціально-важливих проблем та викликів, вплив саме на ті проблеми, що хвилюють та професійний розвиток.

Якщо Ви чітко знаєте свою концепцію, місію та цілі, а також розумієте ідею pro bono, то з питань отримання послуги Pro bono або пропозиції співпраці направляйте листи на електронну пошту shatarska@gmail.com