3. Цивільний позов у кримінальному провадженні.

До Шевченківського районного суду м. Києва
вул. Дегтярівська, 2а, м. Київ, Київська область, 01041

Цивільний позивач: Іванов Іван Іванович
вул. Тиха, 3, м. Київ, Київська область, 01041

Цивільний відповідач: Петренко Василій Васильович
вул. мирна, 13, м. Київ, Київська область, 01041

Ціна позову: 25000,00 грн. (двадцять п’ять тисяч гривнь)

Суддя: Чех І.В.
Справа № 123/4567/16

Позовна заява
про визнання цивільним позивачем у кримінальній справі № 1000000000001 та відшкодування матеріальної шкоди завданої злочином

Я, Іванов Іван Іванович, 25 січня 1975 року народження, уродженець м. Києва, звернувся до Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві із заявою про те, що 3 грудня 2015 року близько 18 години 25 хвилин біля станції метро Дорогожичі невідома особа завдала мені тілесні ушкодження. Заяву про вчинення правопорушення, що містить ознаки злочину я надав черговому співробітнику поліції. В заяві я зазначив дату, час, місце та обставини вчинення кримінального правопорушення щодо мене, а також детально описав зовнішні ознаки особи, яка заподіяла мені тілесні ушкодження. З метою встановлення ступеня тяжкості завданих тілесних ушкоджень я отримав від правоохоронних органів направлення на проведення судово-медичної експертизи.
Відповідно до висновку судово-медичного експерта від 10.12.2015 № 265 мені завдано середньої тяжкості тілесні ушкодження. За вказаним фактом слідчим Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві Ясенко О.М. внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 1000000000001 про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину ч.1 ст. 122 Кримінального кодексу України.
Статтею 1166 Цивільного кодексу передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Стаття 1177 Цивільного кодексу України шкода, завдана фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення, відшкодовується відповідно до закону. Шкода, завдана потерпілому внаслідок кримінального правопорушення, компенсується йому за рахунок Державного бюджету України у випадках та порядку, передбачених законом.
Відповідно до статті 61 Кримінального процесуального кодексу України цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової шкоди, та яка в порядку, встановленому цим Кодексом, пред’явила цивільний позов. Права та обов’язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду. Цивільний позивач має права та обов’язки, передбачені цим Кодексом для потерпілого, в частині, що стосуються цивільного позову, а також має право підтримувати цивільний позов або відмовитися від нього до видалення суду в нарадчу кімнату для ухвалення судового рішення. Цивільний позивач повідомляється про прийняті процесуальні рішення в кримінальному провадженні, що стосуються цивільного позову, та отримує їх копії у випадках та в порядку, встановлених цим Кодексом для інформування та надіслання копій процесуальних рішень потерпілому.
Стаття 62 Кримінального процесуального кодексу України цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану злочинними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, та до якої пред’явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом. Права та обов’язки цивільного відповідача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду. Цивільний відповідач має права та обов’язки, передбачені цим Кодексом для підозрюваного, обвинуваченого, в частині, що стосуються цивільного позову, а також має право визнавати позов повністю чи частково або заперечувати проти нього. Цивільний відповідач повідомляється про прийняті процесуальні рішення в кримінальному провадженні, що стосуються цивільного позову, та отримує їх копії у випадках та в порядку, встановлених цим Кодексом для інформування та надіслання копій процесуальних рішень підозрюваному, обвинуваченому.
Стаття 127 Кримінального процесуального кодексу України шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.
Стаття 128 Кримінального процесуального кодексу України особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред’явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.
З урахуванням викладеного та на підставі статей 1168, 1177 Цивільного кодексу України, статей 61-62, 127-128 Кримінального процесуального кодексу України,

ПРОШУ СУД:

1. Визнати Іванова Івана Івановича цивільним позивачем у кримінальній справі.
2. Стягнути з Петренка Василія Васильовича, 12.04.1972 року народження, уродженця м. Києва, ідентифікаційний номер облікової картки платника податків 123456789, який зареєстрований за адресою вул. Мирна, 13, м. Київ, Київська область, на користь Іванова Івана Івановича матеріальну шкоду у розмірі 25000,00 грн. (двадцяти п’яти тисяч гривень).

Додатки:

Підпис

«__»____ 2016 року

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.