17. Позовна заява про захист житлових прав (визнання права користування жилим приміщенням, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням тощо).

До Вінницького міського суду Вінницької області
вулиця Грушевського, 17, Вінниця, Вінницька область, 21000

Позивач: Іванов Іван Іванович
вул. М.Литвиненко-Вольгемут, 44, кв. 184, м. Вінниця, 21000

Відповідач: Комітет Вінницької міської ради
вул. Соборна, 59, м. Вінниця, 21100

Позовна заява
про визнання права користування жилим приміщенням

Іванов Іван Іванович (далі – позивач) за усною домовленістю з начальником житлово-експлуатаційної організації отримав в користування нежитлове приміщення (колясочну) в будинку по вулиці Марії Литвиненко-Вольгемут, 44 у м. Вінниці.
В 2016 році позивач здійснив перепланування вказаного приміщення в житлову квартиру.
Згідно з рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради від 31.03.2016 № 702 затверджено акт міжвідомчої комісії про прийняття в експлуатацію перепланованого приміщення в квартиру б/н в будинку по вулиці Марії Литвиненко-Вольгемут,44 у м. Вінниці (житлова площа після перепланування 7,0 кв.м, загальна площа після перепланування 12,5 кв. м).
В подальшому згідно з рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради від 26.05.2016 № 1239 займаному позивачем приміщенню квартирі, розташованій на І поверсі в будинку по вулиці Марії Литвиненко-Вольгемут, 44 у м. Вінниці, присвоєно номер 184. В цьому ж рішенні вказано, що позивач є користувачем спірної квартири.
За час проживання у спірній квартирі позивачем виготовлено технічну документацію на житлову квартиру, що підтверджується копією технічного паспорта на квартиру, виготовленого КП «ВМБТІ».
Нині квартира № 184 в будинку по вулиці Марії Литвиненко-Вольгемут, 44 у м. Вінниці є ізольованим помешканням у житловому будинку, призначеним для постійного проживання у ньому, тобто повноцінною житловою квартирою, а відтак у розумінні ст. 382 Цивільного кодексу України може бути об’єктом права власності.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Житлово-експлуатаційне об’єднання» на ім’я позивача як квартиронаймача квартири відкрито особовий рахунок №132314, відповідно до якого позивачу нараховуються платежі за користування квартирою та споживання житлово-комунальних послуг.
Факт постійного проживання позивача з 2006 року по теперішній час в квартирі № 184 по вулиці Марії Литвиненко-Вольгемут підтверджується також актом обстеження від 21.01.2016 та актом обстеження від 08.08.2016, що додаються.
Згідно з довідкою форми № 3, виданою товариством з обмеженою відповідальністю «Житлово-експлуатаційне об’єднання» від 12.07.2016 № 359 вбачається, що позивач у спірному приміщенні проживає з 2006 року без реєстрації місця проживання, а довідка № 769 від 12.07.2016 вказує про відсутність заборгованості за позивачем за спожиті житлово-комунальні послуги.
Однак, позивач позбавлена можливості оформити право власності на займане нею житло, оскільки не зареєстрована у ньому, а у відповідних органів відсутні правові підстави провести реєстрацію місця проживання позивача, оскільки у неї відсутній ордер на вселення в спірне приміщення та договір найму житла.
Саме тому вищевикладені обставини стали підставою для звернення позивача до суду з цим позовом, в якому вона просить визнати за нею право користування жилим приміщенням квартирою № 184 в будинку по вулиці Марії Литвиненко-Вольгемут,44 у м. Вінниці.
Також зазначені факти про те, що в цьому приміщенні позивач мешкає з дитиною з 2005 року, за свої кошти зробила ремонт і переобладнання цього житла, мешканці будинку, ЖЕК та виконком претензій до неї не мають, підтверджуються показаннями свідків Петренко Марія Віталіївна та Лях Оксана Сергіївна.
Відповідно до ст.47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Відповідно до ч.3 ст.9 ЖК УРСР ніхто не може бути обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.
Користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення (ч.1 ст.61 ЖК України).
Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем – житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності – відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем – громадянином, на ім’я якого видано ордер (ч.2 ст.61 ЖК України).
Зі змісту статті 48 ЖК УРСР жиле приміщення надається громадянам у межах норми житлової площі, тоді як статтею 47 ЖК УРСР визначено, що норма житлової площі в Українській РСР встановлюється в розмірі 13,65 квадратного метру на одну особу.
Норма жилої площі, при відсутності якої, виникає потреба у постановці особи на квартирний облік, відповідно до постанови виконавчого комітету Вінницької обласної ради народних депутатів та президії обласної ради професійних спілок від 10.01.1985 №21 складає 6,5 кв.м житлової площі на одну особу по Вінницькій області.
Жиле приміщення може бути надано з перевищенням норми житлової площі, якщо воно складається з однієї кімнати (однокімнатна квартира) або призначається для осіб різної статі (ч.4 ст.48 ЖК УРСР).
Таким чином позивач набула права користування квартирою №184 у будинку по вулиці М.Литвиненко-Вольгемут,44 у м. Вінниці. Займана нею квартира має житлову площу 7 кв.м, що не є меншою за норму, визначену постановою виконавчого комітету Вінницької обласної ради народних депутатів та президії обласної ради професійних спілок від 10.01.1985 №21.
З урахуванням викладеного та на підставі статті 47 Конституції України, статей 9, 47, 48, 61 Житлового кодексу УРСР, статей 4, 10, 11, 58-60, 119-120 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ СУД:

1. Визнати за Івановим Іваном Івановичем право користування жилим приміщенням квартирою № 184 по вул. Марії Литвиненко-Вольгемут, 44 у м. Вінниці.

Додатки:

«__»____ 2016 року

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.