15. Позовна заява зі спору, що виник із особистих немайнових прав та обов’язків подружжя, батьків і дітей, інших членів сім’ї.

До Михайлівського районного суду Запорізької області
вул. Артезіанська, 6-а, смт Михайлівка, Запорізької області, 72002

Позивач: Іванов Іван Іванович
вул. Мічуріна 39, смт. Михайлівка, Запорізької області, 72002

Відповідач: Іванова Марина Петрівна
вул. Шкільна, 26, смт. Пришиб, Запорізької області, 72002

Третя особа: Михайлівська районна державна
адміністрація Запорізької області
вул. Центральна, 36, смт. Михайлівка, запорізька область, 72002

Позовна заява
про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні, визначення способу участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею

Відповідно до свідоцтва про народження, виданого 05 квітня 2012 року Пришибською селищною радою Михайлівського району Запорізької області, Іванов Іван Іванович (далі – позивач) є батьком Іванова Кирила Івановича, про що зроблено відповідний запис акту про народження № 28.
Згідно з рішенням Михайлівського районного суду Запорізької області від 11 квітня 2016 року, шлюб між Івановим Іваном Івановичем та Івановою Мариною Петрівною розірвано.
Після розлучення малолітній син залишився проживати з матір’ю в смт. Пришиб, вул. Шкільна, 26.
Оскільки колишня дружина чинить перешкоди у спілкуванні з сином, тому позивач звернувся з заявою до органу опіки та піклування.
Згідно витягу з рішення №1, засідання комісії з питань захисту прав дитини при Михайлівській районній державні адміністрації Запорізької області від 20 січня 2017 року, на засідання комісії було розглянуто заяву позивача щодо участі у вихованні малолітнього сина. Члени комісії рекомендували йому звернутися до Михайлівського районного суду Запорізької області про вирішенні спору щодо участі у вихованні малолітнього сина та встановлення днів побачень з ним, так як мати дитини чинить перешкоди.

Крім того, відповідно до довідки виданої Державним центром зайнятості Михайлівського РЦЗ 26 січня 2017 року, позивач перебуває на обліку як безробітний в Михайлівському РЦЗ з 08 листопада 2016 року.
Згідно довідки за № 1239, виданої Михайлівською селищною радою 15 листопада 2016 року, місцем проживання позивача є смт. Михайлівка Михайлівського району Запорізької області вул. Мічуріна 39, де він проживає один.
Відповідно до довідки за № 74, виданої Михайлівським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області 27 січня 2017 року, позивачем сплачені аліменти відповідачу на утримання сина за період з 22 грудня 2016 року по 11 січня 2017 року в розмірі 793 грн. 83 коп. Заборгованість станом на 11 січня 2017 року складає 1234 грн. 55 коп.
Згідно характеристики Михайлівської селищної ради від 27 лютого 2017 року № 541 позивач, за час проживання на території селищної ради зарекомендував себе позитивно. Характер спокійний, врівноважений. Освіта вища, спеціальність юрист. Спиртними напоями не зловживає. Приводів до правоохоронних органів не мав. На даний час не працює, перебуває на обліку в районному центрі зайнятості. Позивач на праві власності має житловий будинок за адресою: Запорізька область, Михайлівський район, смт Михайлівка, вул. Мічуріна, 39. Згідно з актом обстеження депутата Михайлівської селищної ради від 28 лютого 2017 року житловий будинок, який належить позивачу, має загальну площу 73 кв.м, складається з 6 кімнат, придатних для житла. Для дитини облаштовано дві кімнати – спальня та ігрова. В будинку обладнана кімната для санітарної гігієни, кухня. Все знаходиться в задовільному стані. Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 157, 158 Сімейного кодексу України, Михайлівська районна державна адміністрація, як представник органу опіки та піклування, вважає за можливе спілкування позивача з малолітнім сином, в визначені дні та за адресою мешкання батька.
Відповідно до договору купівлі – продажу від 04 листопада 2016 року позивач прийняв належний Чеху Ігорю Григоровичу на праві власності житловий будинок з будівлями та спорудами № 39 за адресою: смт. Михайлівка Михайлівського району Запорізької області по вул. Мічуріна і сплатив його вартість за ціною та на умовах, встановлених у цьому договорі.
Статтями 10, 60 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно із ч.8ст. 7 Сімейного кодексу України регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини, непрацездатних членів сім’ї. Із змісту ст. 3 Конвенції про права дитини, ст. ст.7,141,159 Сімейного кодексу України випливає, що при вирішенні спору щодо участі у вихованні та порядку зустрічей з дитиною того з батьків, хто проживає окремо від дитини, суди мають враховувати передусім інтереси дитини. Встановлений сімейним законодавством принцип повної рівності обох батьків у питаннях виховання дітей може бути обмежений судом в інтересах дитини.
Відповідно до ч.4,5 ст.19 СК України передбачено, що при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини обов’язковою є участь органу опіки та піклування. Разом з тим орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв’язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Згідно ст.141 Сімейного Кодексу України мати та батько мають рівні права щодо дитини.
Відповідно до ст. 157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини. Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
Згідно ст. 158 СК України за заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї. Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення. Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов’язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Відповідно до ст. 159 СК України якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.
Декларацією прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, у принципі 6 проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, бути розлучена зі своєю матір’ю.
У відповідності до ст.9 Конвенції про права дитини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року (ратифікована 27.02.1991 року), держави-учасниці поважають право дитини, яка розлучається з одним чи обома батьками, підтримувати на регулярній основі особисті відносини і прямі контакти з обома батьками, за винятком випадків, коли це суперечить найкращим інтересам дитини.
Дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона має, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю обох батьків, що забезпечить її виховання в атмосфері любові.
Таким чином, законодавством України закріплено обов’язок того із батьків, який проживає окремо, брати участь у вихованні дитини, окрім того, законодавством зобов’язано батьків вирішувати всі питання виховання дитини спільно (ст. 157 СК України).
З урахуванням викладеного та на підставі статей 141, 157, 159 Сімейного кодексу України, статей 10, 60, 119-120 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ СУД:

1. Усунути перешкоди у спілкуванні з дитиною та її вихованні, шляхом визначення таких способів участі Іванова Івана Івановича у спілкуванні з дитиною та її вихованні:
встановити порядок спілкування Іванова Івана Івановича з сином Івановим Кирилом Івановичем кожної неділі місяця з 10 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. та у святкові дні з 10 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв., зокрема, і за адресою проживання Іванова Івана Івановича: Запорізька область Михайлівський район смт. Михайлівка, вул. Мічуріна, 39, при умові задовільного стану здоров’я дитини, обов’язкового повідомлення матері дитини – Івановій Марині Петрівні про місце перебування дитини, обов’язкового повернення дитини матері в обумовлений час та дотримання режиму харчування, відпочинку, правил безпеки, встановлених для дітей відповідного віку.

Додатки:

«__»____ 2016 року

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.