ЄСПЛ визнав порушенням перегляд кримінальної справи ВСУ

В 2002 році Дмитрій Шабельников був засуджений за вбивство. Рішення національних судів вважав не справедливим, тому звернувся із заявою до Європейського суду з прав людини, яка в 2009 році задоволена та судом встановлено порушення статті 6 Конвенції  (Справа “Шабельник проти України” ). Після чого його справа передана до перегляду до Верховного Суду України. Проте Верховним Судом України відхилена частина доказів та встановлена обгрунтованість висновків суду першої інстанції, що Дмитрій Шабельников виний у скоєному злочині – вбивстві.

Проте, Дмитрій Шабельников стверджував, що рішення Верховного Суду України є несправедливим, а саме: його не допущено до судового розгляду справи, судом прийняті до уваги психіатричні свідоцтва, які не були предметом розгляду в суді першої інстанції, без попередження провів повторне засідання та розгляд всіх фактичних обставин справи, а не просто розглянув правильність висновків суду першої інстанції, тощо.

Так, Європейський суд з прав людини визнав порушення частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у справі “Шабельник проти України” (№2), яке прийнято 1 червня 2017 року.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.