Справи про адміністративні правопорушення

Адвокат здійснює представництво інтересів особи у справах про правопорушення, пов’язаних з корупцією за вчинення яких передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до глави 13-А «Адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією» Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративна відповідальність передбачена за:
порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (стаття 172-4);
порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків (стаття 172-5);
порушення вимог фінансового контролю (стаття 172-6);
порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (стаття 172-7);
незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв’язку з виконанням службових повноважень (стаття 172-8);
невжиття заходів щодо протидії корупції (стаття 172-9).

Згідно зі статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 – 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення, передбачені статтями 172-4 – 172-9, мають право складати уповноважені на те посадові особи Національної поліції України та Національного агентства з питань запобігання корупції.

Довідково: Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП) за вчинення корупційного правопорушення передбачені два види стягнень: штраф і конфіскація.
Розгляд справ про вчинені адміністративні корупційні правопорушення віднесено виключно до компетенції районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів (ч. 1 ст. 221 КУпАП).
При розгляді справ про адміністративні корупційні правопорушення, передбачені статтями 172-4–172-9 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою. У разі ухилення від явки на виклик цю особу може бути піддано приводу.
Строк розгляду справ про адміністративні корупційні правопорушення є загальним – 15 днів з дня одержання судом (суддею), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне корупційне правопорушення та інших матеріалів справи.
Під час провадження по справі про вчинене адміністративне корупційне правопорушення, участь прокурора у розгляді справи судом є обов’язковою (ст. 250 КУпАП).
Постанова суду про накладення адміністративного стягнення за адміністративне корупційне правопорушення у триденний строк з дня набрання нею законної сили направляється відповідному органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, державному чи виборному органу, власнику юридичної особи або уповноваженому ним органу для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, усунення її згідно із законодавством від виконання функцій держави, якщо інше не передбачено законом, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення.
Якщо Ви не згідні з постановою суду першої інстанції, адвокат оскаржить її до апеляційного суду.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.