9. Відповідальність за порушення ветеринарно-санітарних норм. Види цієї відповідальності. Органи, уповноважені розглядати справи про право порушення у галузі ветеринарної медицини, порядок розгляду.

Загальні правові, організаційні та фінансові засади функціонування ветеринарної медицини, вимоги щодо ветеринарно-санітарної якості та безпеки продукції тваринного, а на ринках і рослинного походження, охорони довкілля, а також повноваження державних органів, права й обов’язки юридичних та фізичних осіб у сфері забезпечення ветеринарного і епізоотичного благополуччя, карантину тварин, здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду визначає Закон України “Про ветеринарну медицину”.
Під ветеринарними правилами слід розуміти вимоги, які регулюють діяльність фізичних і юридичних осіб в галузі ветеринарної медицини і містяться в ряді нормативних актів. Ветеринарними є правила, які встановлені для боротьби з епізоотіями, заразними та масовими незаразними захворюваннями тварин, правила проведення протизоотичних, лікувальних, лабораторно-діагностичних, радіологічних та інших заходів, зокрема карантинних.
Карантин тварин – це правовий режим діяльності державних Органів, підприємств, установ, організацій, спрямований на локалізацію і ліквідацію спалахів небезпечних інфекційних захворювань у тварин, що допускає встановлення тимчасових обмежень у здійсненні прав фізичних і юридичних осіб з покладанням на них додаткових обов’язків.

Стаття 104 Закону. Відповідальність за правопорушення в галузі ветеринарної медицини
1. За правопорушення в галузі ветеринарної медицини на фізичних, юридичних осіб та фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, чия діяльність пов’язана з вирощуванням (розведенням) тварин, виробництвом та обігом об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, а також з наданням послуг лабораторної діагностики та веденням ветеринарної практики, накладається штраф відповідно до закону.
2. Сплата штрафів не звільняє юридичних та фізичних осіб від усунення у порядку, встановленому законодавством, допущених порушень і відшкодування завданої ними шкоди.

Кримінальна відповідальність – ст. 251 КК України «Порушення ветеринарних правил».

Адміністративну відповідальність – ст. 107 КУпАП «Порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог».

Стаття 238 КУпАП. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушеннями правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог (стаття 107), вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин (стаття 107-2).
Від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, розглядають справи про адміністративні правопорушення і накладають адміністративні стягнення:
Головний державний інспектор ветеринарної медицини України та його заступники – штраф на громадян до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, фізичних осіб – підприємців, уповноважених осіб, посадових осіб – до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
головні державні інспектори ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на державному кордоні та транспорті та їх заступники, державні інспектори ветеринарної медицини центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини – штраф на громадян до дев’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, фізичних осіб – підприємців, уповноважених осіб, посадових осіб – до дев’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
головні державні інспектори ветеринарної медицини міст, районів та їх заступники, державні інспектори ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на державному кордоні та транспорті, державні інспектори ветеринарної медицини на державному кордоні та транспорті – штраф на громадян до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, фізичних осіб – підприємців, уповноважених осіб, посадових осіб – до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
державні інспектори ветеринарної медицини міст, районів, районів у містах, завідуючі лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи на ринках – штраф на громадян до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – до сімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Державними інспекторами ветеринарної медицини міст, районів, районів у містах, завідуючими лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи на ринках штраф може стягуватися на місці з громадян у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з фізичних осіб – підприємців, уповноважених осіб, посадових осіб – у розмірі дев’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок розгляду справ посадовими особами визначений КУпАП.

Рішення у справах про правопорушення у галузі ветеринарної медицини може бути оскаржено у судовому порядку.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.