18. Клопотання про помилування.

Президенту України
вул. Банкова, буд. 11, м. Київ, Київська область, 01220

Засудженого Іванова Івана Івановича,
що відбуває покарання в Бучанській виправні колонії № 85
адреса для листування: вул. Дегтярівська, 2, м. Київ,
Київська область, 04110

КЛОПОТАННЯ
про помилування

25 травня 2015 року Шевченківським районним судом м. Києва по справі № 100000000001 винесено вирок про визнання мене, Іванова Івана Івановича, винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною першої статті 222 Кримінального кодексу України і призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки.
Початок строку відбуття покарання обчислюється з 25.05.2015 року.
Призначене покарання я відбуваю в Бучанській виправні колонії № 85.
Переконливо прошу Вас помилувати мене повністю звільнивши від подальшого відбування покарання або замінити мені невідбуту частину покарання більш м’яким покаранням з наступних підстав.
Я почав часто хворіти, стан мого здоров’я суттєво погіршився, необхідного догляду я не отримаю, що більше ускладнює мою хворобу яка може перейти в стан хронічної.
Злочини, за які мене засуджено розкриті за мого сприяння. Я зізнався у злочині та розкрив всі подробиці для того, щоб слідство закінчилось та справа була передана до суду. В справі не було жодного прямого доказу, що свідчив би про мою вину. Дана обставина врахована судом, як пом’якшуюча та свідчить про те, що я повністю усвідомив свою вину та зізнавшись у скоєному, посприявши розкриттю злочину, довів, що не становлю великої суспільної небезпеки.
За місцем відбування покарання характеризуюся позитивно і порушень режиму утримання не допускаю.
Я повністю усвідомив свій вчинок, вчинений мною злочин та щиро розкаявся в ньому. Став на шлях виправлення та не становлю суспільної небезпеки. Я позитивно характеризуюся, як чесна та порядна людина, спокійна і не конфліктна.
Дані злочини були вчинені мною вперше вже під станом тяжких обставин у житті. Я повністю усвідомив свою помилку та її наслідки.
Відповідно до Положення про порядок здійснення помилування, затвердженого Указом Президента України від 21.04.2015 № 223/2015, визначено порядок здійснення Президентом України помилування відповідно до пункту 27 частини першої статті 106 Конституції України.
Помилування засуджених здійснюється у виді: заміни довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк не менше двадцяти п’яти років; повного або часткового звільнення від основного і додаткового покарань.
Право клопотати про помилування має особа, яка засуджена судом України і відбуває покарання в Україні. Клопотання про помилування може бути подано після набрання вироком законної сили, а при розгляді справи в касаційному порядку — після прийняття рішення відповідним судом.

З урахуванням викладеного та на підставі пункту 27 частини першої статті 26 Конституції України; Положення про порядок здійснення помилування, затвердженого Указом Президента України від 21.04.2015 № 223/2015,

ПРОШУ:

1. Помилувати мене, Іванова Івана Івановича, повністю звільнивши від подальшого відбування покарання.

Додатки:
1. Копія вироку – на 5 арк.
2. Характеристика – на 1 арк.

Засуджений _________________ І.І.Іванов

«____» ____________ 2017 року

12 коментарів до “18. Клопотання про помилування.”

 1. Доброго дня. Положення про порядок здійснення помилування, затверджене Указом Президента України від 16 вересня 2010 року № 902/2010 втратив чинність відповідно до Указу Президента України від 21 квітня 2015 року № 223/2015

  Відповіcти
 2. Доброго дня, скажіть чи можу я написати листа про помилування мого хлопця, офіційно нерозписані, буду дуже вдячна за допомогу!

  Відповіcти
  • Доброго дня! Відповідно до Положення про порядок здійснення помилування, затвердженого Указом Президента України від 21.04.2015 № 223/2015, право клопотати про помилування має особа, яка: засуджена судом України і відбуває покарання в Україні; засуджена судом іноземної держави і передана для відбування покарання в Україну без умови про незастосування помилування, вирок суду щодо якої приведено у відповідність із законодавством України; засуджена в Україні і передана для відбування покарання іноземній державі, якщо ця держава погодилася визнати і виконати прийняте в Україні рішення про помилування; є захисником, одним із батьків, дружиною (чоловіком), дитиною, іншим членом сім’ї, законним представником особи; у виняткових випадках за наявності надзвичайних обставин клопотання про помилування також може бути подано головою або іншим членом Комісії при Президентові України у питаннях помилування, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженим Президента України з прав дитини, Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю, Уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу.
   Згідно із ст.1 Закону України “Про запобігання корупції” надано поняття, що члени сім’ї – особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
   З урахуванням викладенного, якщо ви відноситесь до вищепереліченних осіб (що можете бути документально підтверджено), то маєте право клопотати про помилування.

   Відповіcти
  • Доброго дня чи можу я подати на помилування чоловіка який наданий час відбуває срок і як правильно написати Дякую

   Відповіcти
 3. Доброго вечора я би хотів запитати мені суд присудив 2 роки умовно по статі 185ч3 чи можу я написати помилування і чи помілують я є Ветеран АТО і хвороба гепатит С

  Відповіcти
 4. Клопотання про помилування пишеться до Адміністрації виконання покарань, а не Президенту напряму.

  П. 6 Положення про порядок здійснення помилування: клопотання про помилування особою, засудженою судом України, яка відбуває покарання в Україні, або засудженою судом іноземної держави і переданою для відбування покарання в Україну без умови про незастосування помилування, подається через адміністрацію установи виконання покарань або іншого органу, що здійснює виконання кримінальних покарань.

  Голова або інший член Комісії при Президентові України у питаннях помилування, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Уповноважений Президента України з прав дитини, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу подають клопотання про помилування безпосередньо до Офісу Президента України.

  Оскільки відповідно до складеного вами клопотання, його підписантом є засуджений, то подавати варто до до Адміністрації виконання покарань.

  Відповіcти
 5. Добрий день. Мого сина засуджено до 2 років і 1 місяця позбавлення волі за статею 185 ч.2 ККУ.Під час умовного терміну, син вчинив злочин передбачений статтею 395ККУ, (порушення адм.нагляду) і йму замінили умовний термін на позбавлення волі. Половину терміну син ще не відбув. Чи маю я право, як його батько писати прохання про помилування сина на даний час. Які потрібні документи додати до прохання. І чи обовязково писати сину про помилування, якщо я це помилування буду писати сам?

  Відповіcти
 6. Добрый день.Могу ли я подать ходатайство о помиловании моей дочери по статье 115 часть 2 апелляционного суда если приговор ещё не вступил в законное действие? Апелляционный суд был 19.04.2021 года.

  Відповіcти
  • Доброго дня. Клопотання про помилування може бути подано після набрання вироком законної сили, а у разі оскарження вироку в касаційному порядку – після прийняття рішення відповідним судом. У випадку засудження особи до довічного позбавлення волі, клопотання про її помилування може бути подано після відбуття нею не менше двадцяти років призначеного покарання.

   Відповіcти

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.