Слідчому судді Шевченківського районного суду м. Києва
вул. Дегтярівська, 2а, м. Київ, Київська область, 01041
Заявник: Іванов Іван Іванович
вул. Синя, 13, м. Київ, Київська область, 01041
СКАРГА
на бездіяльність Шевченківського РВ УМВС України в м. Києві
29 липня 2015 року мною подано заяву про вчинення дій, що містять ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 Кримінального Кодексу України.
Дана заява-повідомлення прийнята Шевченківським РВ УМВС України в м. Києві, що підтверджується наданим мені талоном-повідомленням.
В заяві повідомлялось, що мій сусід, Петренко Василій Васильович, 28.07.2015 під час сварки наніс мені два удари ножом по правій руці, коли я намагався захищатись від його ударів.
Після цього жодних дій, спрямованих на внесення наданих мною відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового слідства даним органом досудового слідства не вчинялося.
Відповідно до ст. 24 Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК) кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Ст. 303 КПК Україна на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – ЄРДР) після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Згідно ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Проте Шевченківським РВ УМВС України в м. Києві, всупереч ст. 214 КПК України, допущено бездіяльність. Вважаю, що відомості, викладені в заяві повинні негайно, але не пізніше 24 години після подання заяви вностись до ЄРДР.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Ст. 306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги.
Ст.307 КПК України за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про зобов’язання вчинити певну дію.
З урахуванням викладеного та на підставі статей 214, 303, 307 Кримінального процесуального кодексу України,
ПРОШУ СУД:
1. Зобов’язати Шевченківський РВ УМВС України в м. Києві невідкладно внести відомості про вчинення злочину, які мають ознаки складу злочину передбаченого ст.125 Кримінального Кодексу України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви Іванова Івана Івановича про вчинення злочину та розпочати за цією заявою досудове розслідування у формі досудового слідства.
Додатки:
1. Копія заяви про вчинення дій, що містять ознаки злочину.
2. Копія талону-повідомлення.
3. Копія скарги.
Підпис
«__» _______2015 року
Дякую, но я вже запізнилась . Уже майже три роки декілька разів зверталась до Дніпровської районної міліції(поліції) про незаконну підприємницьку діяльність сусіда , який посеред житлового будинку розташував майстерню по очистці сипучих предметів (типу бурштину), що створює круглі сутки надзич.шум. Ні міліція,ні поліція заяв до ЄРДР не регіструють. Відписка: “Проведено ретельну перевірку ,підстав для внесення відомостей до ЄРДР немає.” А в процесі їх “ретельної “перевірки до мене у квартиру,звідки добре чути їх процес , навіть не зайшли. Це приклад участі у корупції уже і розхваленої поліції.
Подайте позов до суду на сусіда!