7. Позовна заява про захист права інтелектуальної власності.

До Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області
вул. Дніпровська, 135, м. Павлоград, Дніпропетровська область, 51400

Позивач: Товариства з обмеженою відповідальністю “РУШНИК”
вул. Крайня, 13, м. Павлоград, Дніпропетровська область, 51400

Відповідач: Іванов Іван Іванович
вул. Провська, 35, м. Павлоград, Дніпропетровська область, 51400

Позовна заява
про захист авторського права на знак для товарів і послуг

Товариства з обмеженою відповідальністю “РУШНИК” (далі – позивач) є ліцензіатом знаку для товарів та послуг “ІНФОРМАЦІЯ_1” на підставі ліцензійного договору від 13.02.2014 № 1234/14, укладеного між фізичною особою Петренко Василієм Васильовичем та ТОВ «РУШНИК». ТОВ «РУШНИК» згідно з умовами договору наділений правом забороняти використання об’єкта інтелектуальної власності «ІНФОРМАЦІЯ_1».
Право власності фізичної особи Петренко Василія Васильовича на знак для товарів та послуг «ІНФОРМАЦІЯ_1» підтверджується свідоцтвом 123345, виданим Державним департаментом інтелектуальної власності, яке зареєстровано в державному реєстрі свідоцтв України на знак для товарів і послуг 25 червня 2011 року.
В січні 2015 року позивач дізнався, що Іванов Іван Іванович (далі – відповідач) в своїй господарській діяльності незаконно використовує знак для товарів та послуг «ІНФОРМАЦІЯ_1», а саме на магазині за адресою вул. Сіра, 37, м. Павлоград, Дніпропетровська область, розміщено вивіску з зображенням знака для товарів та послуг «ІНФОРМАЦІЯ_1» без отримання відповідної згоди власника об’єкта інтелектуальної власності на його використання. Факт використання підтверджується фотознімками.
Дані дії відповідача є незаконними, суперечать чинному законодавству про авторське право та суміжні права, порушують виключні авторські права.

Згідно п. «а» ч. 1 ст. 52 ЗУ «Про авторське право і суміжні права», за захистом свого авторського права Позивач, в свою чергу, має право вимагати визнання та поновлення своїх прав, у тому числі забороняти дії, що порушують авторське право і (або) суміжні права чи створюють загрозу їх порушення.
Приписами ст. 424 Цивільного кодексу України встановлено – до майнових прав інтелектуальної власності належить право власника дозволяти чи відповідно заборонити іншим особам використовувати такі права.
Відповідно до ст.495 Цивільного кодексу України одним із майнових прав інтелектуальної власності є «виключне право перешкоджати неправомірному використанню знака для товарів та послуг в тому числі забороняти таке використання».
Вимогами ч.5 ст.16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» встановлено – свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди знак для товарів і послуг.
Статтею 431 Цивільного кодексу України встановлено, що «порушення права інтелектуальної власності, в тому числі невизнання цього права чи посягання на нього тягне за собою відповідальність, встановлену Цивільним кодексом, іншим законом чи договором» ч. 1 ст.432 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого права інтелектуальної власності.
Вимогами ч. 5 ст. 16 «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» встановлено, що свідоцтва на знак для товарів і послуг має право заборонити іншій особі без його згоди використовувати позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно: наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати; товарів і послуг, споріднених із наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги, або ці позначення і знак можна сплутати.
З урахуванням викладеного та на підставі статей 424, 431, 495 Цивільного кодексу України, Закону України «Про охорону прав на знаки товарів і послуг», статей 10,60, 119-120 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ СУД:

1. Встановити факт незаконного використання знака для товарів і послуг «ІНФОРМАЦІЯ_1» за адресою: вул. Сіра, 37, м. Павлоград, Дніпропетровська область.
2. Заборони Іванову Івану Івановичу використовувати знак для товарів і послуг «ІНФОРМАЦІЯ_1» в будь-якій формі.
3. Заборонити будь-якій особі за адресою: вул. Сіра, 37, м. Павлоград, Дніпропетровська область, використовувати знак для товарів і послуг «ІНФОРМАЦІЯ_1» в будь-якій формі.

Додатки:

«__»____ 2016 року

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.