13. Позовна заява про відшкодування майнової та немайнової шкоди.

До Печерського районного суду м. Києва
вул. Хрещатик, 42-А, м. Київ, 01601

Позивач: Іванов Іван Іванович
вул. Дарвина, 25, кв.25, м. Київ, 01601

Відповідач: Петренко Василій Васильович
вул. Дарвина, 25, кв, 29, м. Київ, 01601

Позовна заява
про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок залиття квартири

Іванов Іван Іванович (далі – позивач) є власником кімнати за адресою вул. Дарвина, 25, кв.25. Петренко Василій Васильович (далі – відповідач) є власником кімнати вул. Дарвина, 25, кв. 29, що знаходиться над кімнатою позивача.
12 жовтня 2015 року відбулося залиття кімнати позивача, а саме було залито стелю, стіни та підлогу. Відповідно до акту комісії від 19 жовтня 2015 року, складеного працівниками ЖЕД «Печерськжитло», залиття кімнати позивача сталось внаслідок самовільної (без погодження та присутності представників обслуговуючої організації) заміни батареї у вихідний день – 11 жовтня 2015 року. Тому, позивач просила суд стягнути з відповідача у відшкодування майнової шкоди 2475,00 грн. та 5 000 грн. у відшкодування моральної шкоди, що проявилась в душевних стражданнях позивача з приводу залиття її кімнати.
Згідно з ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ст. 1192 ЦК України з урахуванням обставин справи суд за вибором потерпілого може зобов’язати особу, яка завдала шкоди майну, відшкодувати її в натурі (передати річ того ж роду і такої ж якості, полагодити пошкоджену річ тощо) або відшкодувати завдані збитки у повному обсязі. Розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.
Так, позивачем на ремонт кімнати було потрачено 2 475 грн., що стверджується відповідними товарними чеками.
Відповідно до ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Так, позивач зазнав моральних страждань з приводу залиття своєї кімнати, що полягало у хвилюваннях, незручностях в побуті, витрачення часу на відновлення пошкоджених залиттям квартири стель тощо.
З урахуванням викладеного та на підставі статей 1166, 1167, 1192 Цивільного кодексу України, ст. 10, 15, 88, 57, 60, 119-120 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ СУД:

1. Стягнути з Петренко Василія Васильовича на користь Іванова Івана Івановича 2 475 грн. у відшкодування майнової шкоди та 1 000 грн. у відшкодування моральної шкоди.

Додатки:

«__» _____ 2015 року

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.