Податкова знижка на навчання

Податкова знижка – це витрати платника податку, пов’язані з придбанням товарів (робіт, послуг), сума яких дозволяє скорочувати свій річний оподаткований дохід.

Хто має право на податкову знижку на навчання
Право на податкову знижку має громадянин України з офіційно підтвердженим доходом, який сплачує кошти на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти за себе та/або члена сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, в т.ч. усиновлені) (пп.166.3.3. ПК України).

Витрати на навчання за кордоном при обчисленні податкової знижки не включаються.

Приватним підприємцям не надано податкову знижку.

Які документи необхідні

  1. Паспорт.
  2. Реєстраційний номер облікової картки платника податків.
  3. Довідка про доходи_(Форма 3), де зазначається суми нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою); розмір та сума податкової соціальної пільги; сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.
  4. Копія договору з навчальним закладом.
  5. Копії квитанцій (чеків, платіжних доручень тощо) за навчання за звітний календарний рік.
  6. Документи, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження (якщо оплата за дитину), свідоцтво про шлюб (якщо оплата за чоловіка/дружину).
  7. Декларація про майновий стан та доходи.
  8. Заява на отримання податкової знижки

Додатково зазначимо, що Договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату. При цьому в договорі про навчання має бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися.

Платник — це особа, з рахунка якої ініціюється переказ коштів або яка ініціює переказ шляхом подання/формування документа на переказ готівки разом із відповідною сумою коштів. Суб’єктами правових відносин, що виникають при здійсненні переказу коштів, є учасники, користувачі (платники, отримувачі) платіжних систем.
Отже, якщо у документах на переказ коштів у даних платника повинна бути зазначена особа, яка є ініціатором переказу коштів та має право на отримання податкової знижки.

Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2018 рік необхідно подати декларацію по 31 грудня 2019 року.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (пп. 166.1.2 ст. 166 ПКУ).

Податкова декларація подається контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

При цьому за вибором платника декларація може бути подана в один із таких способів:

  • особисто або уповноваженою на це особою;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

З метою забезпечення підвищення рівня добровільності декларування доходів громадян, підвищення якості адміністрування ДФС запроваджено новий електронний сервіс в Електронному кабінеті, в тому числі заповнення та подання податкової декларації про майновий стан і доходи платниками податків — фізичними особами в електронному вигляді.
Крім того, на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) у банері «Деклараційна кампанія 2019» розміщено електронні форми декларації та приклади її заповнення.

Приклад розрахунку 

Ваша заробітна плата за рік становила 150000 грн. З неї утримано ПДФО в розмір 18 % (150000*0,18=27000 грн). Вартість навчання склала 25000 грн.
Податкова знижка буде складати:
27000-(150000-25000)*18%=4500 грн.

Так, сума незначна, але для маленьких забаганок знадобиться.

Тому збирайте необхідні документи та до 31 грудня крокуйте до податкового органу, де ВИ перебуваєте на обліку для отримання податкової знижки! Нехай щастить!

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.